آماده سازی گوگل برای توسعه‌ی سیستم خانه هوشمند

به زودی بسیاری از دستگاه‌های هوشمند برای استفاده در خانه توسط گوگل عرضه می‌شود که باعث افزایش قابلیت‌های گوگل هوم می‌شود. گوگل به آرامی اما با قاطعیت در حال انجام پروژه‌ها بر روی ادعاهای خود مبنی بر گسترش سیستم‌ خانه‌ی هوشمند است. پس از گام بلندی که به کمک بلندگوهای دستیار صوتی گوگل هوم برداشته شد، حرکت آخر متناسب سازی انواع بیشتری از دستگاه‌ها زیر چتر خانه‌ی هوشمند گوگل است.

در طی ماه‌های آینده گوگل هوم پلت‌فرم خانه‌ی هوشمند Weave  را بهبود و گسترش خواهد دارد، این شرکت از طریق وبلاگ خبری خود این خبر را اعلام کرده است. در کنار توسعه‌دهندگان امروزی سیستم‌های اندروید امکان ساخت آسان دستگاه‌ها با یک سیستم‌عامل اندروید ساده براحتی فراهم شده است.

Weave یک زبان ضروری برای دستگاه‌های خانه هوشمند است، که به شما اجازه‌ی صحبت کردن با چراغ‌های خانه را می‌دهد و می‌توانید به کمک آن اطلاعات را بر روی ابر یا گوشی تلفن خود ارسال کنید. اولین بار در سال ۲۰۱۵ گوگل Weave را منتشر کرد. از آن زمان به بعد، شرکت سعی در توسعه‌ی نرم‌افزارها داشته و بر روی Google Assistant کار می‌کند که دارای شبیه به سیری اپل کار می کند. در ماه گذشته شرکت بر روی توسعه‌ی گوگل هوم کار کرده است، این دستگاه کارکردی مانند آمازون اکو دارد. بنابراین می‌توانید بگویید: اوکی گوگل، چراغ‌ها را خاموش کن، و گوگل به شما گوش خواهد کرد و به کمک دستیار تعبیه شده در آن از دستور شما پیروی می‌کند و قابلیت سازگاری با انواع دستگاه‌ها را دارد.

google-home-product-photos-25

خانه‌های بزرگتر و هوشمندتر

در حال حاضر ، گوگل سعی در گسترش Weave دارد و امیدوار است بتواند نتایج و قابلیت‌های بهتری برای گوگل هوم به دست آورد. در حال حاضر، Weave تنها با چراغ‌های هوشمند، دستگاه‌های هوشمند، ساعت و ترموستات‌ها صحبت می‌کند. وبلاگ گوگل وعده داده است که به زودی از انواع بیشتری از دستگاه‌ها پشتیبانی کند، اگر چه نوع دستگاه‌ها فعلا مشخص نشده است. هم‌چنین در وبلاگ لیستی از شرکت‌های بزرگ خانه‌های هوشمند ذکر شده است که در آینده نزدیک به زودی از Weave استفاده می‌کنند: Belkin WeMo, LiFX, Honeywell, Wink, TP-Link and First Alert طراحی گوگل هوم بسیار جالب است اما نسبت به امازون اکو قابلیت کنترل کمتری در خانه‌های هوشمند دارد. هم‌اکنون، خانه‌هایی که تنها با Philips Hue, SmartThings, Nest و  IFTTTکار می‌کنند، می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند.

باز کردن درهایی به روی توسعه دهندگان

توسعه‌دهندگان اشیا اندرویدی وعده‌هایی داده‌اند، بخشی از دلیل موفقیت اکو برقرار کردن روابط آزاد با توسعه‌دهندگان است. به نظر می‌رسد که کیت‌های توسعه دهنده می‌تواند باعث موفقیت بیشتر پروژه‌های گوگل هوم شود. اشیا اندروید با بریلو جای‌گزین می‌شوند- روش مشابه برای ساخت دستگاه‌های خانه‌ی هوشمند بر اساس اعلام Weave. دستگاه‌های ساخته شده با اشیا اندروید به صورت اتوماتیک آپدیت‌های گوگل را دریافت می‌کنند و به کمک Weave با سایر دستگاه‌های هوشمند ارتباط برقرار می‌کنند. علاوه بر اشیا اندرویدی، گوگل سعی دارد درهایی به سوی توسعه‌دهندگان خانه‌ی هوشمند باز کند. در هفته‌ی گذشته این شرکت اعلام کرده است که ابزارهایی را معرفی خواهد کرد که به کمک آن توسعه دهندگان می‌توانند با Google Assistant کار کنند.خوشبختانه، در اخرین بروز‌ رسانی انجام شده گوگل و Nest بیشتر بهم نزدیک شده‌اند، حتی شرکت پدر گوگل Alphabet  و صاحب Nest ترموستات یادیگری Nest را معرفی کرده است که اگر چه شباهت‌های با هم دارند اما در زبان خانه‌ی هوشمند باهم تفاوت دارند. در نهایت این دو به کمک Weave به طور امیدوارکننده‌ی سعی در گسترش و توسعه‌ی محصولات خود دارند. هنوز اخباری در مورد اعلان نهایی گوگل هوم منتشر نشده‌است اما به زودی به از قابلیت‌های بالقوه‌ی آن پرده‌برداری می‌شود.

منبع: Cnet

مقالات مرتبط

ارسال نظر شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * علامتگذاری شده اند.

سایت اینترنتی

ایمیل *

نام *


بافناوری

بافناوری

همکاری با سایت بافناوری

سایت خبری “www.bafanavari.com” به منظور افزایش فعالیت های خود در زمینه انتشار مطالب علمی-فناوری و بالا بردن کیفیت و کمیت مطالب، تصمیم گرفته تا تیم نویسندگان “بافناوری” را گسترش داده و نویسنده جدید جذب کند.

شما می توانید از فرم همکاری با ما استفاده کنید یا به لینک " همکاری با ما " مراجعه کنید یا از طریق ایمیل زیر درخواست خود را برای ما ارسال نمایید.

bafanavarinews@gmail.com