گوگل، پروژه خودرو خودران خود را اسپین آف کرد

در دسامبر ۲۰۱۴ گوگل از اولین خودروی تمام خودران که Volkswagen Beetle بود، پرده برداری کرد. بعدها از لکسوس SUV و تویوتای Prius نیز استفاده کرد.
در اولین تست، خودروی ساخته شده بیش از ۱٫۵ میلیون مایل در جاده های عمومی رانده شد. در حال حاضر این خودرو، کالیفرنیا، تگزاس، واشنگتون و آریزونا را دور زده است.

jurvetson_google_driverless_car_trimmed

امروز ۲۵ آذر ۹۵، گوگل، پروژه جدید خودرو خودران خود را درون بخش جدید الفابت ملقب به “Waymo” ، اسپین آف کرد.
یک شرکت اسپین-آف که از آن تحت عناوینی چون اسپین-اوت یا استاربرست نیز یاد می‌شود، به عملی گفته می‌شود که در آن یک شرکت، بخش‌های خود را به تجارت‌های جداگانه تقسیم می‌کند. یک شرکت اسپین-آف شده، دارایی، مالکیت فکری، فناوری و یا محصولات تولیدشده را از سازمان مادر دریافت می‌کند. سهام‌داران شرکت مادر نیز معادل سهم از دست داده‌شان، سهم جدید از شرکت اسپین-آف شده دریافت می‌کنند. پس از این، سهام‌داران می‌توانند به طور مستقل سهام شرکت جدید و مادر را خرید و فروش کنند و این موضوع سبب جذاب‌تر شدن سرمایه‌گذاری در شرکت‌ها می‌شود، بدین‌صورت که خریدار می‌تواند فقط بر روی بخشی از یک شرکت که از نظر او توانایی رشد بالاتری را دارد، سرمایه‌گذاری کند.
مدیر عامل شرکت Waymo، Jon Krafcik، در پستی در وبلاگ خود نوشته است: “ما در راستای پیشبرد اهدافمان، خدمات سیار را نیز مد نظر قرار داده ایم. ما به عوان یک شرکت فناوری خودران، انتقال آسان و امن مردم را هدف خود قرار داده ایم.”

google_driverless_car_at_intersection_gk

در یادداشتی از TechCrunch آمده، Krafcik در یک نشست خبری اعلام کرده که این شرکت به جای ساختن خودروهای خودران جدید از گزارشات بدست آمده قبلی استفاده می کند. وب سایت Waymo، خودروهایی از گروه لکسوس SUV و خودروهایی که بیش از دو میلیون مایل رانده شده اند را در لیست خود قرار داده است، اما این مقداربرای اولین بار توسط مینی ون هیبرید Chrysler در ماه آوریل، به ثبت رسیده است.
شرکت Waymo می گوید: ما در حال افزودن ۱۰۰ مینی ون هیبریدی Chrysler Pacifica  به ناوگان خود هستیم.
گوگل در سال ۲۰۱۵، ناوگان خود را بعد از رانندگی Steve Mahan در آستین، که ازنظر قانونی نابینا بود، تکمیل کرد.
نظر Krafcik بر این بود که حرکت خودروهای خودران، بدون یک آزمون واقعی قابل اطمینان نخواهد بود. بنابراین می بایست آزمون های مشابهی توسط افراد مختلف صورت گیرد. او ادامه می دهد که: ” Waymo قصد دارد تا به مردم این امکان داده شود که از این خودروها، برای مقاصد مختلفی نظیرخرید، بازگشت به منزل و همچنین سفرهای امن شبانه به سادگی استفاده کنند ”
در می ۲۰۱۷، شرکت ها طرح های خود را در رابطه با سنسورها و نرم افزارهای مینی ون هیبرید Chrysler ارائه خواهند داد. برنامه ها و طرح های رائه شده در میشیگان برسی خواهد شد و اولین مینی ون Autonomous طراحی و ساخته خواهد شد.

google-spins-off-self-driving-car-project

با این حال یک مانع بزرگ بر سر راه این تکنولوژی نو ظهور وجود دارد و آن فقدان قوانین و مقرارات است. گوگل به کمک سایر شرکت های فن آوری و تولید کننده خودرو، برای استاندارد های جهانی استفاده از  این نوع خودروها بسیار تلاش و مبارزه می کنند. در اوایل سال جاری آنتونی فاکس وزیر حمل و نقل طرح ۱۰ ساله ۴ میلیارد دلاری با عنوان ” سرعت بخشیدن به توسعه و استفاده از اتوماسیون فروش خودرو از طریق پروژه های آزمایشی در دنیای واقعی” را ارائه داد.
سرمایه گذاری در این زمینه جزیی از طرح اوباما برای ساخت سیستم حمل و نقل قرن بیست و یکم است.

منبع pcmag

مقالات مرتبط

ارسال نظر شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * علامتگذاری شده اند.

سایت اینترنتی

ایمیل *

نام *


بافناوری

بافناوری

همکاری با سایت بافناوری

سایت خبری “www.bafanavari.com” به منظور افزایش فعالیت های خود در زمینه انتشار مطالب علمی-فناوری و بالا بردن کیفیت و کمیت مطالب، تصمیم گرفته تا تیم نویسندگان “بافناوری” را گسترش داده و نویسنده جدید جذب کند.

شما می توانید از فرم همکاری با ما استفاده کنید یا به لینک " همکاری با ما " مراجعه کنید یا از طریق ایمیل زیر درخواست خود را برای ما ارسال نمایید.

bafanavarinews@gmail.com