بررسی ماشین FF شرکت فراری

ماشین FF که به معنای Ferrari Four است،دارای رنگ و صندلی های همیشگی فراری بوده و چیز جدیدی که در این مدل به چشم می خورد بکارگیری سیستم چهار چرخ محرک در آن است. این اتومبیل نسبت به مدل های قبلی شرکت فراری دارای ظاهری تکان دهنده است. با دهانه بزرگ و چراغ های LED خود کاملا با طرح های فراری سازگار است. این طراحی باعث شده فضای عقب خودرو کارآمد و قابل استفاده جلوه دهد، و از برخی زوایا BMW Z3 را به یاد آورد. گفتنی است که تا به حال چنین طرحی در عقب هیچ فراریی دیده نشده است.

ابعاد غیر معمول این FF هم به نوبه ی خود جالب است و به نظر میرسد که آن ها را ازمدل اسکاگیلیتی 612 به ارث برده است. طول این اتومبیل 4.90 متر و عرض آن 1.95 متر است، اما با ارتفاع 1.38 متر همچنان ظاهری کوچک و خمیده دارد. اما چیزی که در این مدل بسیار کارآمد و مهم به نظر میرسد حجم صندوق آن است که 450 لیتر ظرفیت دارد و اگر صندلی های عقب را به حالت خوابیده در آوریم این حجم به 800 لیتر افزایش می یابد. به همین دلیل هم واقعاً یک اتومبیل خانوادگی به حساب می آید. البته فراری یک سری چمدان شیک را برای این صندوق عقب جادار درنظر گرفته که سفری لذت بخش را برای مشریان خود رقم بزند.

ferrari-ff- ماشین FF فراری

مدل FF که از اسکاگیلیتی کاربردی تر است، اصالت فراری بودن خودش را حفظ کرده است. مهندیس این شرکت در زیر کاپوت بزرگ این خودرو یک موتور انژکتوری با حجم 6.3 لیتر جاسازی کرده اند، که قادر به تولید 660 اسب بخار قدرت و یک گشتاور باورنکردنی 683 نیوتنی است. نسبت وزن به نیروی این خودرو هم 2.7 کیلوگرم بر اسب بخار است که برای این اتومبیل 1790 کیلوگرمی، توانایی بسیار خوبی به شمار می آید.

با این حال علاوه بر در نظر گرفتن آسایش در این خودرو فراری ابعاد اسپرتی هم به این اتومبیل بخشیده است. فراری FF دارای یک گیریبوکس اتومات دو کلاجه است که بیشتر در مدل کلیفورنیا یافت می شد. این خودرو دارای صفر تا صد 3.7 ثانیه ای است و سرعت نهایی آن به 335 کیلومتر بر ساعت میرسد. مصرف این خودرو نیز 15.4 لیتر در صد کیلوگرم است. علیرغم وجود یک سیستم مدیریت انرژی این خودرو در هر کیلومتر 360 گرم دی اکسید کربن تولید می کند، از آنجایی که فراری در ظاهر به انرژی های غیر آلوده روی آورده، در دورانی که توجه ها به محیط زیست بسیار زیاد است این اعداد و ارقام متعجب کننده است.

اما نوآوری واقعی را می توان در سیستم انتقال این اتومبیل یافت، این سیستم که به کلی توسط خود فراری ساخته شده ، یک سیستم تعلیق متعارف وزن دارد که بسیار به تعادل اتومبیل کمک می کند، وزن خودرو هم تقریباً به صورت یک دست با 53 درصد بر روی چرخ های عقب و 47 درصد بر روی چرخ های جلو تقسیم شده است. بنا بر اطلاعات دریافتی از سیستم تعلیق هوشمند و سیستم کمک راننده، گشتاور به صورت متغییر توسط سیستم الکترونیک بین چرخ ها تقسیم می شود، هدف بهینه سازی عملکرد اتومبیل بدون کاستن از کارایی آن در شرایط غیر عادی است ،که بیش از هر چیز بر لذت در هنگام رانندگی تاکید شده است.

در آخر هم می توان به تکنولوژی های پیشرفته به کار گرفته شده در این اتومبیل مثل ترمز سرامیکی نسل دوم، سیستم تعلیق الکترومغناطیسی و مجموعه سیستم کنترل مانند سیستم کنترل پایداری و دیفرانسیل الکترونیکی و اشاره ای کرد.

 

مقالات مرتبط

ارسال نظر شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * علامتگذاری شده اند.

سایت اینترنتی

ایمیل *

نام *


بافناوری

بافناوری

همکاری با سایت بافناوری

سایت خبری “www.bafanavari.com” به منظور افزایش فعالیت های خود در زمینه انتشار مطالب علمی-فناوری و بالا بردن کیفیت و کمیت مطالب، تصمیم گرفته تا تیم نویسندگان “بافناوری” را گسترش داده و نویسنده جدید جذب کند.

شما می توانید از فرم همکاری با ما استفاده کنید یا به لینک " همکاری با ما " مراجعه کنید یا از طریق ایمیل زیر درخواست خود را برای ما ارسال نمایید.

bafanavarinews@gmail.com